Nowość w ofercie: regulowane amortyzatory Ӧhlins®w nowym Polestar 2 Electric Fastback

firma DRiV™ , będąca spółką Tenneco Inc. (NYSE: TEN) i czołowym globalnym dostawcą adresowanego na rynek posprzedażny i oryginalnego wyposażenia w zakresie elementów wpływających na właściwości jezdne, ogłosiła, że regulowane amortyzatory Ӧhlins DFV (Dual Flow Valve) będą jednym z elementów pakietu dającego lepsze właściwości jezdne dla nowego, całkowicie elektrycznego modelu 5-drzwiowego Polestar 2 fastback. Zaprezentowany po raz pierwszy na targach Geneva Motor Show Polestar 2 to pierwszy całkowicie elektryczny model spod znaku Volvo Car Group i Zhejiang Geely Holding. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na początek 2020 r.

Wśród elementów pakietu dającego lepsze właściwości jezdne znajdą się regulowane amortyzatory przednie DFV oraz amortyzatory tylne marki Ӧhlins. Te innowacyjne amortyzatory umożliwiają właścicielom pojazdów dostosowanie charakterystyki tłumienia podwozia i jakości jazdy do warunków na drodze, stylu jazdy i wielu innych zmiennych.

„Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że dzięki współpracy Polestar z firmą Öhlins kolejni kierowcy świadomi rozwoju rozwiązań branżowych będą mogli korzystać z technologii klasy premium marki Öhlins” – oświadczył Henrik Johansson, dyrektor zarządzający Öhlins Racing, spółki DRiV™. „Polestar 2 fastback to naprawdę niezwykła nowość. 100% elektryczności. ​ 100% wydajności. ​ Jesteśmy dumni, że uczestniczymy w tym projekcie”.

W styczniu 2019 r. firma Tenneco nabyła Öhlins Racing, czyli szwedzką firmę technologiczną, które opracowuje najwyższej jakości systemy zawieszenia oraz części dla przemysłu motoryzacyjnego i sportów motorowych. Nowy nabytek w postaci Öhlins Racing pozwolił wzbogacić ofertę Tenneco o całą gamę najwyższej jakości produktów oryginalnych i marki Öhlins przeznaczonych na rynek posprzedażny dla branży motoryzacyjnej i sportów motorowych.

 

 

 

 

Simonetta Esposito

Media Relations Europe, DRiV

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o DRiV

O firmie Tenneco Tenneco jest jednym z czołowych światowych projektantów, producentów i sprzedawców produktów motoryzacyjnych dla klientów na rynku oryginalnego wyposażenia i rynku części zamiennych. W 2020 roku firma osiągnęła przychody w wysokości 15,4 miliarda dolarów i zatrudnia mniej więcej 73 000 pracowników w ponad 270 fabrykach na całym świecie. Poprzez nasze cztery grupy biznesowe: Motorparts, Ride Performance, Clean Air i Powertrain, Tenneco przyczynia się do rozwoju globalnej mobilności poprzez dostarczanie rozwiązań technologicznych dla zróżnicowanych rynków światowych, w tym pojazdów lekkich, samochodów dostawczych, samochodów terenowych, pojazdów przemysłowych, sportów motorowych i rynku części zamiennych.

Więcej informacji na stronie www.tenneco.com.